slide1

Príslušenstvo

Polykarbonátové platne LexanTM nájdu uplatnenie v mnohých aplikáciách. Aby boli dlhodobo využité všetky ich výnimočné vlastnosti, je potrebné pri ich inštalácii použiť tiež kvalitné a vhodné pomocné príslušenstvo:

Polykarbonátové H a U profily

vyrobené z toho istého plastu ako platne slúžia na spojenie a ukončenie komorových platní hlavne v interiéri. Je ich však možné použiť aj v nenáročných a predsa len dočasných plochách aj v exteriéri.

Hliníkové profily

najvhodnejšie a najčastejšie používané upevňovacie a ukončovacie prvky. Zachovávajú dlhodobú funkčnosť, pevnosť a vzhľad zasklenia.

Gumové tesnenie

najlepším typom je tvarové kompaktné EPDM tesnenie. Okrem tesnosti a pevnosti spoja zabezpečuje aj vyrovnávanie rôznej tepelnej rozťažnosti použitých materiálov v konštrukcii.

Montážne pásky

sú nutnosťou na utesnenie komôr platní LexanTM ThermoclearTM. Slúžia ako ochrana, resp. bariéra proti vniknutiu nečistôt, prachu, hmyzu a nadmernej vlhkosti do dutín platne.

Pomocný materiál

skrutky, podložky a tmely

Platne PMMA

(polymetyl metakrylát) sú svetlopriepustné, priehľadné alebo farbené. Nájdu rozmanité uplatnenie v reklame, dizajne, stavebníctve, strojárstve…

 

pre viacej informácii kliknite sem